Henderson med til Tenerife – Sturridge hjemme
Jordan Henderson er blant spillerne som nå er ankommet Tenerife, mens Daniel Sturridge er blitt værende på Merseyside.
Ifølge Liverpool Echo har Liverpool nå kommet fram til Tenerife. Spillerne vil der ha en treningsleir frem til fredag, men hvor familiene også er invitert.
Dette gjelder spillere som ikke er involvert med landslag og som vil ha et ungdommelig preg, inkludert en spiller som Yan Dhanda.
Nyheten er at Jordan Henderson har reist sammen med troppen og vil ha behandlinger for sin fotskade. Jürgen Klopp vil håpe at kapteinen kan bli spilleklar til neste kamp mot Everton 1.april.
Daniel Sturridge har blitt igjen hjemme og vil pleie sin hofteskade på Melwood.
Seniorspillerne som har blitt med til Spania er Dejan Lovren, Joel Matip, James Milner, Alex Manninger, Lucas Leiva, Sheyi Ojo, Kevin Stewart, Connor Randall og Alberto Moreno, ifølge Echo.
Spillerne vil få førstkommende helg fri, før fellestreningene starter til neste uke som oppkjøring til derbyet på Anfield.