– Jeg er fullstendig knust
Oxlade-Chamberlain mister resten av sesongen, men setter ting i perspektiv.
Alex Oxlade-Chamberlain måtte ut på båre etter bare 18 minutter av tirsdagens kamp mot Roma med det som ser ut som en kneskade. I følge Liverpoolfc.com er spilleren ute resten av sesongen, og mister attpåtil sommerens VM-sluttspill for England.
– Jeg er fullstendig knust over å ha pådratt meg denne skaden i en så viktig del av sesongen. Skuffet over å ikke være i stand til å spille en rolle i oppløpet av Champions League for Liverpool, og også verdensmesterskapet med England, skriver Oxlade-Chamberlain på sin instagram-konto.
– Vi viste verden hvor gode vi kan være
Han skriver videre at han vil støtte sine lagkamerater, og gjøre alt han kan for å komme tilbake på banen så fort som mulig.
Tenker på den skadde supporteren
Til tross for å være fortvilet over sin egen skade, setter 24-åringen ting i perspektiv.
– Likevel, alt dette blekner sammenlignet med hvordan familien til den hardt skadde Liverpool-supporterenmå føle det. Mine tanker er med ham og hans kjære.