Troverdig journalist:Neuhaus ser ut til å bli i Gladbach
Midtbanespilleren har blitt mye linket til Liverpool, men ser ikke ut til å bli rød denne sommeren.
Etter at Gini Wijnaldum forlot Liverpool har de rødkledde vært linket til flere midtbanespillere for å fylle tomrommet etter nederlenderen.
Navnet som har vært dominerende i ryktebørsen er Florian Neuhaus.
Liverpool skal ha vært i kontakt med tyskernes representanter tidligere i sommer, og spilleren selv har uttalt at han ikke er fremmed for en overgang til utlandet. Nå tyder imidlertid det meste på at en overgang ikke materialiserer seg denne sommeren.
Blir i Gladbach
Den troverdige Sport1-journalisten Florian Plettenberg skriver onsdag at det er sannsynlig at Neuhaus forblir i Gladbach.
![TYSK LANDSLAGSSPILLER: Neuhaus var med Tyskland til EM.](https://m.liverpool.no/media/lhhm5xai/gettyimages-1323364111.jpg)
TYSK LANDSLAGSSPILLER: Neuhaus var med Tyskland til EM.
Jürgen Klopp skal ha bekreftet interessen sin i tyskeren på nytt nylig, og den tyske landslagsspilleren skal ha blitt informert om dette.
Det skal imidlertid ikke være plass til 24-åringen i Liverpool-stallen på det nåværende tidspunktet. Dersom situasjonen er annerledes neste sommer ventes det at også Bayern Munchen vil være interesserte.