Enda en utlånt spiller hentet hjem - denne gangen er ikke lite spilletid årsaken

James Balagizi ble den fjerde spilleren som Liverpool har hentet hjem fra lån i januarvinduet.

Tidligere denne måneden er Billy Koumetio (Austria Wien), Max Woltman (Doncaster Rovers) og Jakub Ojrzynski (Radomiak Radom) blitt hentet hjem til Liverpool etter at låneoppholdene deres ikke har svart til Anfield-klubbens forventninger. Og i dag har Liverpool hentet hjem spiller nummer fire fra lån, nemlig James Balagizi fra Crawley Town. Men denne gangen er ikke årsaken lite spilletid.

19-åringen har returnert til Liverpool etter å ha fått et tilbakefall etter lyskeoperasjonen han var gjennom i høst, og vil nå starte rehabiliteringen under overvåking av klubbens medisinske stab.

Det vil antagelig gå en god stund før han kan begynne å trene igjen.

Kan bli lenge ute

Crawley Town skriver på sine nettsider at problemene antagelig vil holde tenåringen på sidelinja ganske lenge.

Balagizi fikk skaden i midten av september, men ble ikke operert før en måned senere. Han var tilbake i trening i slutten av november, og spilte fem kamper for League Two-klubben fra begynnelsen av desember til begynnelsen av januar, før han fikk tilbakefallet.

Balagizi signerte en ny kontrakt med Liverpool i juni i fjor, rett før han ble lånt ut for å tilegne seg erfaring med seniorfotball.

Midtbanespilleren fikk 16 kamper for Crawley Town, og gjorde tre mål.