Kelleher kan få sine første minutter denne sesongen

Arne Slot kom med dårlige nyheter vedrørende Alisson på dagens pressekonferanse.

Så langt denne sesongen har vi vært svært heldige med skader på Arne Slots spillere. Curtis Jones manglet i et par kamper i august, før Harvey Elliott forsvant ut i landslagspausen, men ellers har Liverpool-sjefen hatt lite å klage på.

Det kan endre seg før kampen mot Bournemouth, for på fredagens pressekonferanse bekreftet nederlenderen at Alisson sliter med å bli klar til oppgjøret på Anfield.

– Alisson er fortsatt usikker på om han kan trene i dag, så vi får vente og se. Det er ellers ingenting annet å melde, hvis vi ser vekk fra Harvey Elliott, begynte Slot før han fikk et oppfølgingsspørsmål få minutter senere.

– Han har et lite problem med en av musklene sine. Vi lurer på om denne kampen i morgen kommer for tidlig eller ikke. Han fikk det ikke til i Milan-kampen; han kjente det før, og så følte han det mer og mer. Nå må vi se om han er klar for helgen.

Lewis Steele i Daily Mail skriver at det er snakk om problemer med hamstringen til Liverpools førstekeeper.

90 MOT MILAN: Alisson har spilt samtlige kamper for Liverpool så langt denne sesongen.

90 MOT MILAN: Alisson har spilt samtlige kamper for Liverpool så langt denne sesongen.

Duket for Kelleher?

Hvis Alisson ikke rekker kampen mot Bournemouth på lørdag, vil det sannsynligvis bety at Caoimhin Kelleher tar brasilianerens plass mellom stengene for Liverpool.

Iren spilte hele 26 kamper for de røde forrige sesong, blant annet på grunn av en lengre skade for Alisson i vinter og tidlig vår, men han har ikke vært på banen for Liverpool i en tellende kamp siden 0-3-tapet mot Atalanta den 11. april.

I sommer, som i fjor, var 25-åringen linket bort fra Anfield, blant annet på grunn av manglende spilletid. Det ble det imidlertid ikke noe av, selv om Nottingham Forest la inn et sent bud på ham.

For et par uker siden snakket Kelleher også åpent om sitt ønske om mer spilletid: – Klubben avslo noen bud, og den avgjørelsen er ikke i mine hender. Men jeg er klar på hva jeg ønsker. Jeg er god nok, og har lyst til å spille hver uke, sa han den 9. september.

Nå kan det se ut som en ny sjanse har dukket opp litt tidligere enn han kanskje forventet, men enn så lenge er det ikke bekreftet at Alisson er 100 prosent ute av kampen.

– Jeg foretrekker faktisk å spille mot en lav blokk

Vi fulgte Slots pressekonferanse:– Jeg foretrekker faktisk å spille mot en lav blokk

Vi fulgte Arne Slots pressekonferanse før Bournemouth-kampen.

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev