«Forventningen er fortsatt at van Dijk blir»

Så langt har ikke partene kommet til enighet.

De siste ukene har Virgil van Dijk ved to anledninger uttalt at han ikke vet hva fremtiden vil bringe utover denne sesongen når kontrakten hans går ut.

Det skjer om 150 dager, mandag 30. juni…

Så langt har ikke partene klart å komme til enighet om en ny avtale, selv om alle de tre spillerne på utgående kontrakt – Virgil van Dijk, Trent Alexander-Arnold og Mohamed Salah – har blitt tilbudt nye avtaler. Kapteinen har ikke lagt skjul på at han ønsker å bli værende på Anfield.

Paul Joyce i The Times skriver at det fortsatt er en forventning i og rundt Liverpool om at van Dijk kommer til å bli værende i klubben, og at han vil komme til å holde det skyhøye nivået han holder i minst et par til. «Livet uten ham virker utenkelig», skriver Joyce, som er den journalisten med kanskje best kilder inn mot Liverpool FC. 

– Jeg trives under manageren

At van Dijk er god med ballen og en veldig god pasningsspiller har vi visst i sju år. Tallene viser at han bare forbedrer seg. Hans pasningssikkerhet på 92 prosent denne sesongen er det høyeste tallet han har hatt, ifølge The Times. Og han slår ikke bare enkle støttepasninger. Ofte fungerer han som en quarterback helt bakerst som slår de lange 70-meterspasningene.

– Jeg spiller i en posisjon der du kan se ting, for eksempel hvordan motstanderne setter presset sitt. Står backene høyt eller ikke, spiller de med én eller to kontrollerende midtbanespillere? Det er ulike alternativer hver gang, sier kapteinen til The Times.

– Jeg har snakket om det med treneren siden første dag. Vi satte oss ned med bilder. Utviklingen etter det har bare vært god, og jeg trives veldig godt her. Han har bedt om mye fra meg, men det liker jeg, sier han.

Ber Salah ignorere Saudi-interessen og bli på Anfield

Ber Salah ignorere Saudi-interessen og bli på Anfield

Arne Slot sier igjen at han håper at Mohamed Salah forlenger - og sier det ville vært helt unaturlig om ikke andre klubber var ute etter ham.

Nyheter 31.jan 21:23
«Det var den fordelen»

«Det var den fordelen»

Liverpool har vært gjennom et knalltøft program, som bare skal bli tøffere fremover. Samtidig reiser trolig Arsenal til Dubai for å lade batteriene.

Innsikt 31.jan 17:02

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev