Hevder Bajcetic er aktuell for La Liga-klubb

Stefan Bajcetic kan skifte beite i januar.

Etter at Pep Lijnders fikk sparken i Red Bull Salzburg har det blitt spekulert i om Liverpool ønsket å hente hjem Stefan Bajcetic fra låneoppholdet i den østerrikske klubben. Thomas Letsch er ansatt som manager i Salzburg, og han henviste Bajcetic til benken i sin første kamp ved roret, en kamp som endte med 5-1-tap mot Real Madrid. 

Unggutten slet også med spilletiden under ledelse av Lijnders. Han startet bare én av de siste ni kampene før jul. 

James Pearce i The Athletic har tidligere tilbakevist opplysninger om at Liverpool skal være interessert i å sende Bajcetic på lån til Real Betis i andre halvdel av sesongen, men nå har en ny La Liga-klubb meldt seg på. 

– Vil passe perfekt

Lokalavisen Atlantico Hoy skriver at Las Palmas jobber med å hente Bajcetic på lån fra Liverpool. Det ble først omtalt av This Is Anfield

Ifølge avisen vil Bajcetic passe perfekt inn i systemet til manager Diego Martinez, som ser etter en allsidig defensiv midtbanespiller med evne til å styre tempoet i kampene. Midtbanen har vært et problem for Las Palmas denne sesongen, og de går nå inn i en vårsesong der de må kjempe for å unngå nedrykk. 

Videre skriver de at Liverpool er positive til å sende Bajcetic til hjemlandet. De legger til at Real Betis og gamleklubben Celta Vigo også følger med. 

Kanskje får Jürgen Klopp noe han skulle sagt i denne saken. Han er nå ansatt som «head of global soccer» i Red Bull og skal bidra med sin erfaring og ekspertise blant annet i Salzburg. 

Red Bull Salzburg har foreløpig ikke begynt sin ligasesong etter vinterpausen, men i Champions League ble det altså et braktap mot Real Madrid. Onsdag møter de Atletico Madrid til den siste kampen. Så langt har det blitt tre poeng, fire scoringer og 23 baklengsmål på syv kamper i Champions League denne sesongen.

– Det blir nok et glass rødvin i kveld

– Det blir nok et glass rødvin i kveld

Virgil van Dijk hadde planer om en rolig feiring etter å ha nådd 300 kamper for Liverpool.

Takket nei til Manchester United i to år før han returnerte til Anfield

Takket nei til Manchester United i to år før han returnerte til Anfield

Den tidligere sportsdirektøren ønsket mer innflytelse enn hva en sportsdirektørrolle ga.

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev