Første ligadobbel over City siden 2016
Arne Slot har klart noe Liverpool-trenere har slitt med i nyere tid.
Akkurat som på Anfield 1. desember 2024, endte det med 2-0 til Liverpool på Etihad.
Og akkurat som den desembersøndagen hadde Mohamed Salah mål og målgivende. I 2024 var det til Cody Gakpo, nå til Dominik Szoboszlai.
I sin første sesong har Arne Slot oppnådd noe Liverpools trenere har slitt med å få til i moderne tid.
Dette er kun tredje gang i Premier League-historien at de røde vinner begge ligakampene mot Manchester City.
Rafael Benitez klarte det i 2005/06 (1-0, 1-0) og Jürgen Klopp i 2015/16 (4-1, 3-0).
Dobbel over regjerende mester
Manchester City, regjerende mester, er på 4.-plass hele 20 poeng bak ledende Liverpool.
For syvende gang vinner Liverpool begge seriekamper over den regjerende Premier League-mesteren. De tidligere tilfellene var over Blackburn Rovers (1995/96), Manchester United (2000/01, 01/02, 08/09, 13/14) og Chelsea (2010/11).
Ingen andre klubber har vunnet oftere mot den regjerende mesteren.
Arne Slot er den andre Liverpool-treneren som tar en dobbel over de engelske mestre i sin første sesong, siden Bob Paisley tok Leeds i 1974/75.
Til sist, de røde er nå det laget Pep Guardiola har tapt oftest mot i sin trenerkarriere.