Siste nytt om Gomez sin skade

Stopperen holdt bare i åtte minutter mot Plymouth.

Joe Gomez var tilbake på banen for første gang siden 29. desember da han startet FA-cupkampen mot Plymouth, men forsvarsspilleren måtte ut med skade før ti minutter var spilt. 

Etter åtte minutter satte dagens kaptein seg ned gresset og signaliserte at han måtte byttes ut. 

Det er foreløpig ikke kjent hva slags skade 27-åringen kjente på. Det var en lårskade som holdt ham ute av spill i årets første måned. Det er den eneste skaden han har hatt til nå denne sesongen, og kanskje et skummelt tegn etter den oppløftende fjorårssesongen da han bare gikk glipp av én kamp. 

Inn for Gomez kom 20 år gamle Isaac Mabaya til sin debut. Han tok plass på høyrebacken, sendte James McConnell opp i midtbaneleddet og Wataru Endo ned som midtstopper. Det var ikke et vellykket grep fra Slot som byttet ut igjen Mabaya før en time var spilt.

Føre var

Journalist Lewis Steele i Daily Mail rapporterer etter kampen at det ikke skal dreie seg om en rift eller alvorlig strekk i hamstringen til Gomez. 

Arne Slot fikk spørsmål om Gomez på sin pressekonferanse etter kampen, og sa at han ikke var sikker på om det er den samme skaden som er slått opp igjen. 

– Han sa at han ikke følte seg hundre prosent trygg og var redd for at én ekstra sprint ville føre til en alvorlig skade, sier Slot. 

– Det føltes ikke bra for ham. Det var et slag for oss, for Curtis Jones kom til meg i morges og sa at han ikke var helt pigg etter gårsdagens treningsøkt. Derfor måtte vi ha litt flere unggutter på banen enn det som var planen, men det var fortsatt nok kvalitet der ute til at vi kunne fått et bedre resultat. 

Ingen, absolutt ingen, sto frem da Liverpool søkte avansement

Ingen, absolutt ingen, sto frem da Liverpool søkte avansement

2024/25 12.jan 19:20

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev