Komikveld i Everton-forsvaret - gikk på smell før derbyet

Everton er ute av FA-cupen.

David Moyes har fått sving på Everton etter at han returnerte til sin gamleklubb for rundt en måned siden, men lørdag fikk de seg en smell mot Bournemouth i FA-cupens fjerde runde. Everton rotet det til for seg selv hjemme på Goodison Park, og Bournemouth tok en komfortabel 2-0-seier. 

Tidvis var det komikveld i forsvaret til hjemmelaget. Midtstopper James Tarkowski lagde et klønete straffespark som førte til 1-0, og like før pause spilte han bort ballen slik at bortelaget kom i overtall og kunne doble ledelsen. 

Everton forsøkte å komme tilbake i kampen etter hvilen og var nære med et par stolpetreff, men for Liverpools del bør prestasjonen til Moyes sine menn gi grunn til optimisme før onsdagens Merseyside-derby på Goodison Park - det siste i historien. 

Moyes stilte med et toppet mannskap og så ut til å slippe fra cupkampen uten skader. Han fikk også sendt inn den spennende midtbanespilleren Carlos Alcaraz til sin debut for blåtrøyene etter at han ble hentet på lån i januar. 

I ligaen står Everton med tre strake seiere før Liverpool kommer på besøk. Onsdagens derby spilles onsdag 12. februar klokken 20.30. 

For øvrig har en utlånt Liverpool-spiller vist seg frem i FA-cupen lørdag. Lewis Koumas scoret to ganger for Stoke mot Cardiff i en kamp som nå har gått til ekstraomganger. 

I 16-runden har Ipswich, Bournemouth, Fulham og Burnley slått følge med Millwall, Manchester City og Manchester United til cupens femte runde. Det er ekstraomganger i kampene mellom Preston og Wycombe, og Stoke og Cardiff. 

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev