Fire røde kort etter kampsluttJones må kun sone én kamp
Det kokte fullstendig over på slutten i Merseyside-derbyet.
Det var lagt til fem minutter i Merseyside-derbyet, men da Jarrad Branthwaite og Carlos Alcaraz kolliderte på overtid, ble det lagt til litt ekstra. Hodeskaden skjedde da klokken viste 93.47.
Da gikk det dessverre ikke slik vi hadde håpet på som Liverpool-supportere. Everton kastet alt i angrep, med håpefulle langpasninger og innlegg, og det siste endte opp på høyrefoten til James Tarkowski i det 98. spilleminutt. Etter en lang VAR-sjekk ble det også godkjent.
Da gikk Abdoulaye Doucouré mot borteseksjonen for å feire, Curtis Jones kom løpende til for å stoppe ham, og det ble slagsmål.
Tre røde kort
Liverpool var for lengst frustrert over Michael Oliver, som på overtid hadde vinket spillet videre da Mohamed Salah ble tatt utenfor 16-meteren, i tillegg til flere andre episoder som tydelig opprørte spillerne.
Oliver valgte å gi rødt kort til Doucouré, Curtis Jones, Arne Slot og Sipke Hulshoff.
Det betyr at Slot og Hulshoff blir suspendert, og det snakkes om to kamper suspensjon. Da må i så fall John Heitinga stå på sidelinjen mot Wolverhampton og Aston Villa. Jones blir suspendert i én kamp, bekrefter Premier League nå. Det var to gule kort. Han mister kampen mot Wolves.
Dette ble kostbare overtidsminutter.