– Ble sendt hjem for å være føre var

Håpet er at Ryan Gravenberch blir klar til neste Liverpool-kamp.

Ryan Gravenberch ble sendt hjem fra Nederlands landslagssamling omtrent før den hadde begynt. Midtbanespilleren deltok på mandagens trening, men deretter kom beskjeden om at han ikke kom til å være med videre.

Det nederlandske landslaget rapporterte at grunnen var at 22-åringen slet med en skade han pådro seg i ligacupfinalen mot Newcastle på søndag, men gikk ikke nærmere i detalj.

Fredag skriver BBC-journalist Nizaar Kinsella at han har blitt fortalt at Gravenberch ble sendt hjem for å være føre var, og at han ser ut til å være klar til sesonginnspurten med Liverpool med mindre noe skjer.

Det er fortsatt nesten to uker til de røde skal i aksjon igjen, mot Everton på Anfield 3. april.

Foreløpig ser det ut til at Liverpool har sluppet billig unna med de tre skadenyhetene som er kommet i løpet av landslagspausen. Alisson Becker ble sendt hjem etter en hodesmell, men skal være ok, og byttet av Ibrahima Konaté i pausen for Frankrike torsdag kveld ser ut til å ha dreid seg like mye om prestasjonen som den fysiske tilstanden.

I tillegg slapp Harvey Elliott unna skade etter sammenstøtet med Joelinton på Wembley. Han spiller for Englands U21-landslag fredag kveld.

I Liverpool den neste måneden? Da bør du få med deg dette

I Liverpool den neste måneden? Da bør du få med deg dette

«Red or Dead» tar for seg historien om Bill Shankly på mesterlig vis. Nå kommer den til teaterscenen.

Reise 21.mar 19:13
Ydmyket Brasil med flott mål – Díaz også på scoringslisten

Landslagspausen er over: Ydmyket Brasil med flott mål – Díaz også på scoringslisten

Landslagspausen til Liverpool-spillerne ble avsluttet på flott vis natt til onsdag.

Innsikt 26.mar 08:45

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev