– Det er det sinteste vi har sett Slot

Virgil van Dijk er den fjerde som har fått spørsmål om Arne Slot pauseprat mot Southampton.

Arne Slot har blitt oppfattet som veldig rolig og balansert, men det har han også hatt god grunn til slik laget hans har prestert denne sesongen. Den andre siden av ham fikk vi se mot Everton, da han mistet besinnelsen litt etter at kampen var over, og han fikk det røde kortet og to kampers suspensjon.

Den siste av de to kampene var mot Southampton, og fra de beste plassene på Anfield-tribunen fikk han se laget sitt levere en veldig svak førsteomgang. Mohamed Salah var den første til å snakke om at Slot hadde vist en ny side på garderoben, så sa Slot det selv på pressekonferansen, før Trent Alexander-Arnold sa det til klubbens mediakanaler.

Også kapteinen bekreftet at det var temperatur i garderoben.

– Spurte dere ham ikke om det? Han var ikke fornøyd, og han hadde all grunn til å ikke være det. Ingen var egentlig fornøyd med prestasjonen i førsteomgang, men vi er mennesker og hadde ingen intensjon om å spille slik vi gjorde. Dessverre gjorde vi det, men vi snudde det. Det er en del av fotballen, sier han til The Times.

OPPGITT: Arne Slot var alt annet enn fornøyd på tribunen under førsteomgangen.

OPPGITT: Arne Slot var alt annet enn fornøyd på tribunen under førsteomgangen.

– All grunn til å være sint

Liverpool var treige, tafatte og avventende mot et lag som var 58 poeng under dem på tabellen. På slutten av omgangen kom også en scoring for gjestene.

– Det som skjer i garderoben blir i garderoben, sa han videre, og fikk oppfølgingsspørsmål om dette var det sinteste han hadde sett sin landsmann Slot.

– Ja. og ser du på førsteomgangen hadde han all grunn til å være sint. Slik han så det var det også frustrerende. Men vi gjorde alt det vi ville i andreomgang, og også det samme han ville, så vi ser fremover.

Kampen mot Southampton var den første av tre enorme kamper for Liverpool den neste uken. Tirsdag kommer Paris Saint-Germain til Anfield i en avgjørende Champions League-kamp, og søndag er det Newcastle United i ligacupfinalen. Van Dijk fikk spørsmål om de to kampene hadde vært i bakhodet.

– Jeg tror ikke det, ikke i det hele. Kampen før PSG var også tøff, både fysisk og mentalt, sier kapteinen.

Alt løste seg, og stemningen er nok god nå. Det så den i alle fall ut til å være mellom kaptein og hovedtrener i solskinnet på AXA Training Centre på søndag, der de sto og så på U21-laget spille mot Nottingham Forest i solskinnet.

Liverpool - PSG spilles tirsdag kl. 21.00, og vises på TV 2 Sport Premium og TV 2 Play.

Ligagullet må være i boks. Nå føles tirsdag ekstremt viktig!

Ligagullet må være i boks. Nå føles tirsdag ekstremt viktig!

2020-laget hadde fortjent å ha mer å spille for – få ut PSG og gjør dette til en eventyrlig vår.

Kommentar 09.mar 20:40
Fire seire er nok til ligagull dersom den ene er mot Arsenal

Tallene - oppdatert etter Arsenals siste poengtapFire seire er nok til ligagull dersom den ene er mot Arsenal

Arsenal snublet igjen – nå har Liverpool en luke på 15 poeng med én kamp mer spilt. Opta gir Liverpool en sjanse på 99,66 prosent sjanse til ligagull.

Innsikt 09.mar 15:00

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev