Fikk spørsmål om hva han ønsker seg fra en spiss

Liverpool fortsetter å bli linket til spisser, og reporterne forsøkte å lokke Arne Slot utpå.

Ved siden av venstreback, er det spisser Liverpool har blitt linket mest til før sommerens overgangsvindu. Det er forventet at det kan bli store omrokkeringer i angrepet, der kun Mohamed Salah og Cody Gakpo er spillerne som det ikke virker å være noen usikkerhet rundt.

Darwin Nunez ble linket bort i januar, og journalistene som følger klubben tettest forventer at han forsvinner til Saudi-Arabia etter sesongen – og det er usikkerhet rundt Luis Diaz som enten bør selges eller forlenge kontrakten sin nå som det snart er to år til den går ut. Diogo Jota har vært førstevalg sentralt i angrepet, men har hatt en skadeplaget sesong og har blitt linket bort. Det er det samme for Federico Chiesa, som ikke har fått mye spilletid.

Samtidig har de røde blitt linket til spisser som Alexander Isak og Hugo Etikete.

Fikk spørsmål om spissrollen

Det var nok mye av bakteppet til hvorfor journalistene valgte å spørre Arne Slot om spissposisjonen akkurat nå. De vet at de må være lure for å få Slot til å snakke om slike saker, så spørsmålet var hva han ønsker seg av en «nier».

– Vil dere ha det vanskelige eller enkle svaret?

– Det enkle svaret er at det du ønsker fra din nummer ni er mål. Derfor spiller han som spiss, og ikke på kanten. Han må produsere mål. Utenom det, i moderne fotball, som en kantspiller eller hvor som helst på banen, må de jobbe hardt og være del av et intenst lag som presser. Ser du på lagene som nå spiller i semifinalene i Champions League, så er det fire lag som jobber ræva av seg. Beklager språket, sier han.

– Det er det jeg forventer fra vår nummer ni, at han er del av et lag som presser og spiller intenst. Men det er også til hjelp at nummer 9 for Liverpool eller hvilket som annet lag i verden scorer mål.

Denne sesongen har Salah scoret 32 mål, Gakpo 16, Luis Diaz 15, Diogo Jota ni, Darwin Nunez sju og Federico Chiesa to.

Det har de mulighet til å pynte på mot Leicester City på søndag. Kun Southampton har sluppet inn flere mål (77) enn Leicester Citys 72 baklengs. 2,25 baklengsmål i snitt per kamp høres ut som noe Salah og co kan trives mot.

Leicester City - Liverpool spilles søndag kl. 17.30, og vises på V Sport PL og Viaplay.

Liverpool-legenden fyller 30 år – har ikke spilt på snart et år

Liverpool-legenden fyller 30 år – har ikke spilt på snart et år

Divock Origi er helt ute i kulden i AC Milan.

Nyheter Fre. 18.04. 13:23
– Det er nesten umulig å beskrive hvor viktig Virgil er

– Det er nesten umulig å beskrive hvor viktig Virgil er

Arne Slot har snakket om Virgil van Dijk etter at kapteinen signerte en ny toårskontrakt.

Nyheter Fre. 18.04. 11:42

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev