Neste sesong kan vi få se ham på Liverpools reservelag!

Jay Spearing returnerer til Liverpool i en mentorrolle ved klubbens akademi.

Chris Bascombe i Telegraph melder at Liverpool er i ferd med å skrive kontrakt med den tidligere Liverpool-spilleren Jay Spearing, og 33-åringen kan i sin nye mentorrolle også være aktuell for spill for klubbens reservelag.

Midtbanespilleren forlot Tranmere Rovers i sommer, og vil nå starte i en innovativ rolle som spillerutvikler ved klubbens akademi. Det er akademisjef Alex Inglethorpe som har spesialsydd rollen til Spearing.

Inglethorpe tror Spearing vil bidra med verdifull erfaring til spillerne som står på terskelen til Liverpools førstelag. Spearing var selv i sin tid kaptein på Liverpools U18-laget. Han vil også fungere som trenerassistent for yngre aldersgrupper, i en slags dobbeltrolle.

Spearing forlot Liverpool i 2013, etter å ha spilt 55 førstelagskamper for Anfield-klubben. Han har tatt trenerutdanning mens han har spilt for lag i lavere divisjoner de senere årene. Han har vært innom klubber som Bolton, Blackburn og Blackpool, i tillegg til Tranmere Rovers.