Det har ikke skjedd siden 1953

Vi må langt tilbake når vi skal finne like dårlige resultater for vårt kjære Liverpool.

Øystein Tronstad Innspill
Ons. 26.11. 23:2427.11. 00:17

I USA kunne Harry Truman avsløre at USA hadde utviklet en hydrogenbombe, Josef Stalin dør i en alder av 74 år, Grønland blir en del av kongeriket Danmark, Prins Harald konfirmeres i Slottskapellet og i Storbritannia krones Elisabeth II til dronning.

Alt dette skjedde verden i året 1953.

Det sier litt om perspektivet når Liverpool nå har tapt tre strake kamper med minst tre mål. Sist gang det hendte var i desember 1953.

Med ni tap over de siste 12, i alle turneringer, er dette nå den verste tapsrekka siden november 1953 til januar 1954. Den gang led de røde også ni nederlag.

Ligaformen smitter over til Europa

Søndag venter Nuno Espirito Santo og West Ham United i London. Portugiseren var en av de få som beseiret Arne Slot i 2024/25.

Kun Wolverhampton har tatt færre ligapoeng enn Liverpool over de siste syv, men i Europa har det sett bedre ut. Til onsdag kveld. PSV vant for første gang på engelsk jord siden 2008. 

For øvrig var dette første Anfield-tap i en åpningsfase siden Atalanta BC slo Jürgen Klopps menn 2-0 25. november 2020.

Vi tar med at Don Welsh ledet Liverpool i 1953/54. Det endte med nedrykk.

GettyImages-2248009998_16x9.jpg

Dette er ikke levbart for hverken spillere, trener eller supportere

Ydmykelse og fiasko, og her er spillerbørsen.

Les mer
GettyImages-2232148750_16x9.jpg

«Jeg tar ansvar for hele situasjonen, og det vil jeg alltid gjøre»

Arne Slot har ingen planer om å skylde den dårlige formen på andre enn seg selv, men ønsker samtidig at flere tar ansvar før kveldens kamp mot PSV.

Les mer

Siste