Siste nytt om Wirtz, Alisson og Ekitike

Arne Slot fikk spørsmål om trioens tilstand før West Ham-kampen på dagens pressekonferanse.

Stefan Fosse Innspill
Tor. 27.11. 17:04

Liverpool er for øyeblikket inne i en dyp dal, både resultatmessig og i hvordan laget ser ut på banen. Det kom tydelig frem i 1–4-tapet mot PSV Eindhoven på Anfield i går, som også endte med tendenser til buing.

I en slik situasjon hjelper det heller ikke at viktige brikker i lagoppstillingen er ute med skade, noe som også er tilfelle nå. Begge høyrebackene, Conor Bradley og Jeremie Frimpong, er utilgjengelige, og det samme har vært situasjonen for Florian Wirtz etter landslagspausen.

Da laget mot PSV ble offentliggjort i går, ble det også bekreftet at Alisson Becker var ute, noe som ga Giorgi Mamardashvili sjansen. I andre omgang måtte også Hugo Ekitike ut med problemer. Heldigvis kunne Arne Slot komme med gode nyheter om trioen på dagens pressekonferanse.

Alle kan bli klar

Vi kan starte med Alisson Becker, som har gått glipp av mange kamper i høst på grunn av skaden han pådro seg mot Galatasaray i september. Heldigvis var det snakk om sykdom for brasilianeren, som ser ut til å være tilgjengelig igjen til oppgjøret mot West Ham.

– Alisson trente med oss i dag, og vi håper og forventer at han blir klar.

Det var mer usikkerhet rundt Florian Wirtz og Hugo Ekitike, selv om det hørtes ut som om også duoen har gode sjanser for å være minst i troppen på London Stadium søndag.

– Florian (Wirtz) har sin siste dag med rehabilitering i morgen, så han kan trene på lørdag hvis alt går bra.

– For Hugo (Ekitike) var det restitusjon i dag, men de forventer ikke at det er noe stort problem. Vi får se – kampene kommer tett nå, men det skal ikke være et problem.

Det kom ingen spørsmål om verken Frimpong eller Bradley, noe som etter alt å dømme betyr at ingen av dem er i nærheten av å bli klare. Det samme gjelder Giovanni Leoni, som er langtidsskadet.


Siste