Aston Villa Women - Liverpool FC Women 3-0: Vondt går til verre for Liverpool FC Women, som etter ti seriekamper fortsatt står uten seier og ligger helt sist i Women's Super League.
Torsdag kveld hadde de muligheten til å klatre forbi West Ham i hengekampen mot Aston Villa, men det var ingen tvil om hvem som var det beste laget på Villa Park. Oppgjøret virket avgjort allerede etter en snau halvtime, da hjemmelaget hadde scoret to ganger.
I andre omgang skulle Liverpool forsøke å sette i gang en snuoperasjon, men Villas ledelse var aldri truet. 3-0-målet kom etter 77 minutter, og da var kampen i alle fall punktert.
Manager Gareth Taylor valgte et offensivt lag og varslet før kampen at vi kom til å se et mer høytpressende lag enn det som var tilfellet i helgens kamp mot Arsenal, da de røde nesten klarte å kjempe til seg et sterkt poeng.
Men taktikken slo feil. Aston Villa fikk mye kontringsrom, og da justeringene først kom, var det for sent for Taylors lag.
Spørsmålet nå er om Liverpool for andre sesong på rad må se seg nødt til å bytte manager midt i sesongen, for det er ingen tvil om at laget er inne i en sportslig krise. To poeng, seks mål og 19 baklengsmål er fasit etter ti kamper.
Søndagens bortekamp mot West Ham markerer halvspilt sesong, og det blir en ordentlig «sekspoenger». West Ham er på plassen foran Liverpool, og står med fire poeng. Med seier der vil man få en liten opptur før vinterpausen. Med tap vil det kreve en snuoperasjon etter nyttår for å unngå nedrykk til Women's Championship, noe som vil være en gedigen fiasko for en klubb av Liverpools størrelse.
Før jul gjenstår også en kvartfinale i ligacupen mot Chelsea, men for Liverpools del må alt nå handle om kampen for tilværelsen på øverste nivå.
Følgende lag spilte torsdagens kamp:
Kirby, Parry (Holland 60), Clark, Evans, Woodham, Nagano, MacLean (Lundgaard 60), Kiernan, Kapocs, Enderby, Olsson.
