«Liverpool vil ikke selge – ballen ligger hos Salah»

David Ornstein og flere i The Athletic har snakket med kilder som forteller om ståa i Liverpool og Salah-leiren.

Eivind Idland Hansen Innspill
Tor. 11.12. 10:2710:29

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

I en ny artikkel fra The Athletic kommer det fram en hel del om den nåværende sagaen rundt Mohamed Salah og Liverpool.

Journalistene i avisen har snakket med flere kilder som står både Liverpool og egypteren nær, og skriver følgende:

«Den generelle oppfatningen er at Salah kom med sine oppsiktsvekkende uttalelser enten fordi han faktisk ønsker å presse frem en overgang bort fra klubben, eller fordi han vil legge press på Slot, som allerede var under lupen etter Liverpools svake resultater i jakten på å forsvare Premier League-tittelen».

Salah ble som kjent utelatt fra troppen som tok en sterk seier mot Inter Milan tirsdag kveld, og den kommende helgen kan gi oss mer informasjon om hvor både Salah og Liverpool står i situasjonen. 

Egypteren skal være frustrert over hans egen posisjon innad i troppen for øyeblikket, men for Liverpool sin del var ikke tiltenkt at han skulle utelates fra startelleveren over lengre tid.

Det var mer et midlertidig forsøk på å stabilisere laget og sørge for at laget opparbeidet seg litt stabilitet.

Vil ikke selge – Salah må si hva han vil

The Athletic hevder i hvert fall at:

«Liverpools holdning er at de ikke ønsker å selge. Seniorfigurer i klubben peker på at Salah har kontrakt til sommeren 2027, og at hans nylige periode ute av startelleveren kun ble sett på som midlertidig».

GettyImages-2249855301_16x9.jpg
Mohamed Salah ble benket i sin andre kamp på rad, her mot Sunderland på Anfield. Helgen etter ble rekken forlenget til tre kamper.

Toppene i Liverpool-hierarkiet skal visstnok være tatt på senga over situasjonens omfang, samt at Salah i det hele tatt ville ut å snakke i media etter kun tre kamper på benken.

«De er forbløffet over hvor raskt situasjonen har eskalert, men det er også en oppfatning om at ballen nå ligger hos Salah, og at han må fortelle klubben hva han ønsker. Hvis han vil dra, må han forklare hvordan det kan skje — og Liverpool kan deretter forholde seg til det».

«Det er imidlertid også en anerkjennelse av at dersom Salah står hardt på kravet sitt og ingen løsning finnes, vil situasjonen bli uholdbar».

Kan ha spilt sin siste kamp

Salah, som nå er inne i sin åttende sesongen med de røde, har levert enorme tall for Merseyside-klubben. Med 250 mål og 116 målgivende pasninger på 420 kamper, i tillegg til to Premier League-titler, ett Champions League-trofe og utallige individuelle- og kollektive priser, utelukker ikke The Athletic at Salah kan ha spilt sin siste kamp for klubben. 

GettyImages-2249909760_16x9.jpg
Da Luke O'Nien fikk sin Premier League-debut mot Liverpool, kan det samtidig ha vært Salahs siste kamp i Premier League. Foreløpig er det det.

Egypteren skal reise til Afrikamesterskapet den 15. desember, kun to dager etter at Liverpool møter Brighton på Anfield.

«Nå er det en reell mulighet for at han, etter en åtte år lang periode i Liverpool, ikke vil spille for klubben igjen».

Hvordan situasjonen utvikler seg de kommende dagene gjenstår å se. Men det er ingen tvil om at enten Salah eller Liverpool er nødt til å prøve å ordne opp i hele rotet, dersom Salah skal ha noen som helst sjans for å være involvert mot Brighton på lørdag. 

Hvis det ikke skjer, kan Salah reise av gårde sørover og med det ha spilt sin siste kamp i rødt.

Siste