Kaide Gordon har pådratt seg en ny skade. 21-åringen melder på Instagram at han har røket menisken og kommer til å være ute en stund. Han spesifiserer ikke hvor lenge det er til han kan spille igjen, men ut fra teksten han legger ut, tyder det på å være alvorlig.
«De verste nyhetene jeg kunne ha fått. Dette kommer til å gjøre vondt i en periode, men jeg kommer tilbake», skriver han til sine 244 000 følgere.
Høyrekanten har spilt for Liverpools U21-lag denne høsten og var senest i aksjon i en treningskamp for litt over en uke siden. Planen var trolig å finne en klubb å dra på utlån til i januar, men det går nå trolig i vasken.
Langt skadeavbrekk
Skadeproblemer har ført til at stortalentet enn så lenge ikke har fått ordentlig fart på karrieren sin. Han ble tidenes yngste målscorer for Liverpool i FA-cupen mot Shrewsbury i januar for snart fire år siden, men noen uker senere ventet et langt skadeavbrekk.
Problemene oppstod da hans fysiske utvikling skjøt fart, og han slet med komplikasjoner i bekkenregionen. Ikke før sommeren 2023 var han tilbake på banen igjen. Den sesongen handlet mye om å forsøke å bygge seg opp igjen etter skadeavbrekket.
Forrige sesong prøvde han seg på to utlån i Championship, først i Norwich og deretter i Portsmouth, men spilletiden uteble. I høst fikk han et innhopp for førstelaget mot Crystal Palace i ligacupen, men har ellers måttet nøye seg med U21-fotball.
Totalt har han åtte kamper for de røde, og han har med seg en medalje fra både liga- og FA-cupen i 2022.
