– Blandede følelser for å være ærlig. Jeg elsker å score, jeg elsker å vinne. I den forstand er det en veldig god dag. Men jeg synes ikke vi spilte så bra. Det er ting vi må forbedre, men det er alltid hyggeligere når vi vinner, sier matchvinneren Alexis Mac Allister.
Og det oppsummerer godt mye av søndagen på City Ground, men kun minutter før trodde alle at «Macca» hadde satt avgjørelsen. I stedet blir det en ny VAR-avgjørelse som diskusjonstema rundt kaffeautomatene, og traff ballen albuen?
– Den gjorde det, men det føles som litt hardt (dømt). For det traff ryggen min også. Det er litt av begge deler, men jeg forstår reglene, men det er fotball, det er veldig hardt.
– Jeg visste jeg ville få en ny mulighet. Før innkastet, sa jeg til Hugo (Ekitike) at det ville bli vår situasjon. Men jeg fikk en ny sjanse, og jeg er glad for at den gikk inn.
Kampen endret seg før start med Wirtz
Seier og «clean sheet» på bortebane høres bra ut, så skal det nevnes at hjemmelaget hadde nesten dobbelt så mange avslutningsforsøk.
– Vi må analysere hva vi gjorde bra og hva som gikk galt. Intensiteten var ikke der, men vi gjorde det vi kunne for å vinne.
Et element er selvsagt endringen med at nøkkelmannen Florian Wirtz forsvant ut av startelleveren i løpet av oppvarminga.
– Florian er en veldig god spiller og veldig viktig for oss. Det var en annen formasjon og en annen måte å spille på. Det fungerte ikke, men vi vil fortsette å jobbe og i neste kamp kan vi gjøre det bedre.
– Vi trenger poeng for å kvalifisere oss til Champions League. Nå er det på tide å hvile og tenke på den neste kampen.
Liverpools fordel er at det er nesten ei uke til neste kamp. Da kommer et nytt bunnlag, West Ham (18.), på plassen bak Nottingham Forest, til Anfield.


