Slipper å møte mannen som herjet på Etihad

Pep Guardiola får tilbake viktige forsvarsspillere, men driblekongen som herjet mot Liverpool sist er ute.

Jens Bessesen Innspill
Lør. 07.02. 22:06

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

Jeremy Doku gjorde livet surt for Liverpool da de røde gjestet Etihad og Manchester City i november. Belgieren herjet tidvis med Conor Bradley da han fullførte syv driblinger, skaffet straffespark og scoret med et vakkert langskudd. 

Men 23-åringen har stått over de to siste kampene og er ikke med når City gjester Anfield søndag ettermiddag. Det er kanskje gode nyheter for høyrebackvikar Dominik Szoboszlai, men på den annen side får han bryne seg på en langt mer målfarlig spiller. 

Antoine Semenyo, som har tatt plassen til Doku etter å ha blitt hentet fra Bournemouth i januar, har allerede scoret fire mål for Manchester City. Totalt har han tolv mål i Premier League denne sesongen, inkludert to for Bournemouth mot Liverpool. Doku står kun med den ene scoringen. 

På motsatt kant er det ventet at Rayan Cherki skal starte. Franskmannen var Citys backupløsning da de måtte innse at Florian Wirtz ville til Liverpool, og han har gjort det bra så langt med ti målpoeng på 19 ligakamper. 

Dias og Stones er klare, kapteinen usikker

Pep Guardiola kunne fredag bekrefte at han får tilbake midtstopper Ruben Dias, som stod over møtet med Newcastle i ligacupen i midtuken. Den rutinerte stopperen John Stones er også tilbake fra skade, men kommer neppe til å starte etter å ha vært ute i to måneder. 

Den spanske manageren var usikker på om kaptein Bernardo Silva kommer til å rekke kampen. Han spilte heller ikke midtukens semifinale, der City booket en billett til finalen på Wembley i mars. 

Erling Braut Haaland ble hvilt mot Newcastle, og er derfor klar til å møte Liverpool. Josko Gvardiol og Mateo Kovacic er ute med langtidsskade for gjestene. 

For Liverpools del mangler Conor Bradley, Alexander Isak, Giovanni Leoni og Jeremie Frimpong. Joe Gomez kan bli klar til en plass på innbytterbenken. 


Siste