Matchvinneren fra tirsdag er den som mangler

Liverpool skal ikke møte André igjen på fredag. Utenom det er alle friske.

Arild Skjæveland Innspill
Tor. 05.03. 16:37

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

Det var brasilianske André som sendte i vei langskuddet som endret retning i Joe Gomez og gikk inn bak Alisson Becker i det 94. minutt på tirsdag. André var en spiller Liverpool forsøkte å kjøpe i 2023, da han spilte for Fluminense i Brasil.

Han vil ikke spille i fredagens FA-cupkamp, fordi han må sone suspensjon etter å ha fått gult kort i begge Wolves sine cupkamper mot Shrewsbury og Grimsby Town tidligere i turneringen.

Manager Rob Edwards hadde samtlige spillere fra førstelagstroppen tilgjengelig til tirsdagens kamp. Han vil ha det samme på fredag, med André som unntak.

I tirsdagens kamp satte han inn Yerson Mosquera, Hugo Bueno, Jean-Ricner Bellegarde, Rodrigo Gomes og Tolu Arokodare fra benken, og det ga Liverpool flere problemer utover i kampen. Noen av de vil trolig være aktuelle for en startplass.

Sam Johnstone har vært Wolves sin cupkeeper, og kanskje aktuell for å komme inn for Jose Sa mellom stengene.

Forventer mer tempo fra Liverpool

Rob Edwards holdt sin pressekonferanse torsdag ettermiddag.

– Det har vært noen fine uker for klubben, og det er hyggelig å få litt uttelling for det harde arbeidet. Vi begrenset Liverpool til få store sjanser, men det var en jevn kamp. Spillerne fortjener ros, sa Edwards.

Han snakket videre om Liverpool.

– De er et strålende lag. Jeg forventer ikke de store taktiske endringene, men de vil nok prøve å gjøre ting raskere og bedre, og det må vi være forberedt på.

Edwards føler ikke at han er i posisjon til å prioritere og velge et sterkere lag i ligaen enn i FA-cupen.

– Det er vanskelig for meg å prioritere den ene kampen foran den andre. Akkurat nå er morgendagens kamp den viktigste. Vi er i en god situasjon troppsmessig, bortsett fra Andre som er suspendert. Ellers er alle friske og tilgjengelige. Vi må tro på det. Vi vet hvor stor oppgaven er. De vil nok være ivrige etter å bevise at de er bedre enn det de viste tirsdag kveld, men vi må prøve å få dem til å oppleve det samme igjen.

– Supporterne har hatt mer å juble for. Det er mye vi har måttet jobbe med, men spillerne er med på det, og jeg føler at supporterne er det også. Spillerne gir alt, og supporterne setter pris på det.

Wolverhampton - Liverpool spilles fredag kl. 21.00, og kan ses med TV 2 Mer Fotball-pakke, eller Viaplay Total Pluss-abonnement. Kampen sendes ikke på lineær-TV.

Veggmaler1_16x9.jpg

Samlet inn over 300 000 kroner med Jota-maleri

Gateartist Paul Curtis har lagd over 280 veggmalerier i og rundt Liverpool. Kunstverket av Diogo Jota og André Silva har blitt hans mest berømte, og bidro med over 300 000 kroner til veldedighetsarbeid i de to brødrenes navn.

Les mer
GettyImages-2258726383_16x9.jpg

Nesten alle har underprestert foran mål

Arne Slot kan med rette føle at laget hans burde ha scoret flere mål denne sesongen.

Les mer
GettyImages-2248071849_16x9.jpg

Grepet har bare gitt én seier på elleve forsøk

Arne Slots modige grep kan vise seg å være dumt i lengden.

Les mer
GettyImages-2264637893_16x9.jpg

Hvor ble det av vepsebolet Liverpool?

Ian Wright advarte mot å gjøre Liverpool sinte. Men har de fortsatt noe å slå tilbake med?

Les mer
GettyImages-2264628291_16x9.jpg

Dette skriver avisene:

«Tamme i angrep, rotete på midtbanen, og katastrofale de få gangene de ble satt på prøve defensivt»

Les mer
Wirtzkommentar

Ser ut som et lag som mangler sin beste spiller

Forhåpentligvis kan Florian Wirtz følge alt som er av «kjerringråd» og få orden på ryggen sin så fort som bare det – for nå er det kun én angriper som fungerer for Liverpool.

Les mer
Følg PausepratenAppleSpotifyYoutube

Siste